Plaka lambası yanmazsa araç muayeneden geçer mi? Birçok sürücünün araç muayenesi yaklaştığında sorduğu bu soruyu en net cevaplarıyla cevaplandırdık.

Plaka Lambasız Araç Muayeneden Geçer Mi?

Plaka lambası tamamen yanmayan araç muayeneden geçemez. Zayıf aydınlatma lambasıysa hafif kusurlu olarak muayeneden geçebiliyor. Aynı şekilde plaka lambası beyaz veya sarıdan farklı bir renkteyse ağır kusur olarak işlenir ve haliyle muayeneden geçemezsiniz.

Plaka Lambası Yanmazsa Araç Muayeneden Geçer Mi

Plaka lambası tamamen yanmadığı durumlarda araç ağır kusurlu olarak muayeneden kalır.

Her iki durumda da tek kalıcı çözüm yeni bir plaka lambası almak ya da var olan lambayı tamir etmek. Bu tarz plaka lambalarının içerisinde çeşitli ledler bulunduğundan dolayı uzun süreler kullanıldığı taktirde herhangi bir hasar almasa dahi bozulabiliyor. Ömrünün sonuna gelmiş bir plaka lambasını yenisiyle değiştirmek istiyorsanız Plaka Lambası ürün sayfamıza giderek aracınıza uygun ve şık plaka lambalarını görüntüleyebilirsiniz.

Plaka Lambasının Yanmaması Ağır Kusur Mu?

Plaka lambasının yanmaması ağır kusurdur. Tamamen yanmadığı zamanlarda ağır kusurlu olarak araç muayeneden geçemez, normalden az yandığı zaman hafif kusurlu olarak geçebilir. İçeriğimizin girişinde de belirttiğimiz üzere en güvenilir sonuç plaka lambasını değiştirmek ya da arızayı gidermektir.

Plaka lambasıyla ilgili yaşanan herhangi bir sorun sürücünün gece ve kötü hava koşullarında aracını diğer sürücülere görünmez kılabilir. Bu durum kazalara neden olabileceği gibi ciddi bir güvenlik riski oluşturur. Haliyle park lambanızdaki herhangi bir arıza veya eksikliği en kısa sürede çözmenizi tavsiye ederiz. Plaka lambalarınızı düzenli olarak kontrol etmek ve gerektiğinde bakımını yapmak hem sizin hem de diğer sürücülerin güvenliğini sağlar.

Turuncu Plaka Lambası Muayeneden Geçer Mi?

Plaka lambalarının renkleri beyaz veya sarı olması tavsiye edildiğinden turuncu plaka lambası muayeneden geçememesi olasıdır. Nadiren de olsa turuncu plaka lambalarının muayeneden geçtiği görülse de bu lambaların amacı plakanın okunurluğunu artırmak olduğundan genellikle beyaz ve sarı tonlarında renkler tercih edilir.

Turuncu Plaka Lambası Muayeneden Geçer mi

Turuncu plaka lambası muayeneden geçemez.

Plakanızın görünürlüğünü etkilemeyecek bir renk tonunda plaka lambanız varsa aracınızın muayeneden geçme ihtimali vardır. Tabii plaka lambasız araç muayeneden geçer mi net olarak cevaplayamayız çünkü bu duruma en net cevabı ancak muayene görevlileri verebilir.

Beyaz Plaka Lambası Muayeneden Geçer Mi?

Evet, beyaz plaka lambası muayeneden geçer. Günümüzde zaten beyaz ve sarı renkler kullanıldığından dolayı beyaz plaka lambası muayeneden geçer. Bu noktada lambanın az yanması ya da bir tanesinin yanmamasının aracın muayeneden geçememesine sebep olabileceğini de belirtelim.